Ariva update přes RS 232 (když úplně „vytuhne“ a nesvítí ani display)

 

      Program STB EROM Upgrade 2.0.0.c  

 

1.       Vypnout Arivu zadním vypínačem

2.       Propojit seriový křížený kabel (RS-232) s přijímačem a PC

3.       Spustit program STB EROM Upgrade 2.0.0.c,  nastavit správné číslo COM portu, ->Browse najít nový FW, např. 1.03B5.abs nebo setting (DumpFile.abs),

 ->Include bootloader, ->Next

ariva_upgrade_rs232_1.bmp

 

1.       objeví se: Synchronizing STBs... Please reset target!

ariva_upgrade_rs232_2.bmp

 

2.       Nyní zapnout Arivu, mělo by se objevit: Done

ariva_upgrade_rs232_3.bmp

 

3.       a začne natahování FW do přijímače (trvá cca 2min.)

        ariva_upgrade_rs232_2.bmp

 

4.       po skončení program vypíše viz: tabulka, ->Next

        ariva_upgrade_rs232_3.bmp

 

5.       začne zápis FW do přijímače, NEVYPÍNEJTE! (trvá cca 3min.)

.      ariva_upgrade_rs232_4.bmp

 

6.       program zahlásí úspěšný upgrade, pokud ->Next program se přepne do výchozí tabulky viz. Bod 3., pokud ->Finished program se zavře – nyní vypneme přijímač zadním vypínačem a odpojíme křížený kabel (RS 232)

ariva_upgrade_rs232_5.bmp

 

Potíže při upgrade a jejich řešení (převzato):

Pokud se nepodaří správně spojit do cca 10s, objeví se "Set STB memory error, Click Back to try again". Jít o krok zpět, znovu Next, resetovat Arivu....

Jestli nepomůže ani opakovaný pokus, zkus jiný COM port (jiné číslo portu), nebo zkus jiný PC s COM portem (třeba u souseda), stačí i nějaká starší "šunka". Možná by pomohlo snížit komunikační rychlost na 57600, nezkoušel jsem to.

Pokud používáš převodník USB/RS232, může být problém v něm, že nezvládá vysokou rychlost. Obvykle je nějak špatně nastaven COM port v PC.

 

zdec také doporučuje tohle :

v případě nekonečné smyčky restartu může někdy pomoci i odpojení koaxu, není vždy nutné nahrávat FW nebo setting. Po odpojení koaxu zkontrolovat př. smáznout problémový kanál.(Může to dělat i rádiový kanál).

 

dkdkkd napsal (Ab-forum) :

Chybku v loadování ("nekonečný restart") u mě vyřešil i ten nejnovější Ariva Upgrade. (bohužel neuvedl, který to je...).

Vypnu kolébkou přijímač, propojím kabelem s PC, v Ariva Upgrade nastavím Port, Rate, Parity, mod - Upgrade + zaškrtnuté Include Bootloader a vyberu firmware. Dám Next, program vypíše Synchronizing Please Reset a až teprve teď zapínám přijímač kolébkou vzadu.